Z dniem 20 sierpnia 2018 r. Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP – st. bryg. Bogdan Wierzchowski wręczył bryg. Piotrowi Wlazłowskiemu akt powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Iławie.

pozarywew2018smallW dniach 17-18 września 2018 roku, pod Patronatem Honorowym Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie, wspólnie z Oddziałem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa w Olsztynie, organizuje kolejną edycję Międzynarodowej Konferencji Pożary Wewnętrzne. Konferencja odbędzie się w Hotelu Omega w Olsztynie, przy ul. Sielskiej 4A.

Jest to już szósta konferencja organizowana przez Komendę Wojewódzką PSP w Olsztynie wspólnie ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział w Olsztynie. Podczas tegorocznej konferencji przedstawione zostaną zagadnienia związane m.in. z:

• termowizją;
  • bezpieczeństwem ratowników podczas działań;
  • wentylacją pożarową;
  • badaniami naukowymi nad środowiskiem pożaru;
  • nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi w zakresie ochrony przeciwpożarowej;
  • aspektami praktycznymi prowadzonych działań ratowniczych.

Udział w konferencji na pewno będzie stanowić cenne doświadczenie w realizacji zadań związanych z ochroną przeciwpożarową, w tym z tematyką operacyjną, szkoleniową i kontrolno-rozpoznawczą, a przede wszystkim prowadzeniem działań gaśniczych. Będzie też unikalną okazją do wysłuchania i obserwacji najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych przez grono ekspertów uznawanych za autorytety na arenie międzynarodowej.
Serdecznie zapraszam do udziału w konferencji. W tym celu należy przesłać wypełnione karty uczestnictwa.
Każdy uczestnik konferencji ma zapewnione:

• udział w wykładach i pokazach praktycznych w I i II dniu konferencji;
  • materiały konferencyjne;
  • wyżywienie w trakcie I i II dnia konferencji, w tym przerwy kawowe i uroczysta kolacja;
  • nocleg w hotelu Omega z dnia 17 na 18.09.2018 r.
  • bezpłatny parking przy hotelu.

Z dniem 6 sierpnia b.r. Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP – st. bryg. Bogdan Wierzchowski powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Kętrzynie bryg. Szymona Sapiehę.

Z dniem 1 sierpnia bryg. Paweł Litwinowicz został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego w Olecku. Mł. bryg. Leszek Góralski został popwołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego w Działdowie. Kpt. Mateusz Pupek został pełniącym obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego w Giżycku.

17-20 lipca b.r. w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Olsztynie zorganizowano międzynarodowe warsztaty metodyczno-tematyczne „Doskonalenie instruktorów gaszenia pożarów wewnętrznych”. Celem warsztatów było szkolenie, unifikacja wiedzy i umiejętności oraz wymiana doświadczeń wśród instruktorów ogniowych z Polski oraz Szwecji, Belgii i Hiszpanii, którzy na co dzień odpowiadają za kształcenie kadry instruktorskiej w swoich krajach oraz współtworzą program z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych.