W Ośrodku Szkolenia KW PSP w Olsztynie rozpoczął się proces budowy modułowego wielokontenerowego niestacjonarnego symulatora do nauki i doskonalenia gaszenia pożarów wewnętrznych (zwanego trenażerem).

imagespismo Sekretarza Stanu w MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego - kliknij na ikonkę w celu pobrania ikona pdfsm

Strażacka wyprawa Elbrus Trawers 2018

Strażacka wyprawa Elbrus Trawers 2018, to kolejne przedsięwzięcie podjęte przez trzech strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej  w Olsztynie:

st.asp. Łukasz Prot dowódca zastępu, ratownik wysokościowy pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2,

asp. Michał Paszkowski dowódca zastępu, ratownik Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1,

mł.asp. Paweł Zapadka starszy specjalista ratownik, ratownik wysokościowy, ratownik medyczny pełni służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2.

2 lutego 2018 r. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się uroczystość wręczenia aktów powołania na stanowiska, m.in. komendantów powiatowych PSP z woj. warmińsko-mazurskiego.

2 lutego 2018 r. w sali konferencyjnej ośrodka szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie odbyła się narada roczna kadry kierowniczej podsumowująca działalność Państwowej Straży Pożarnej w województwie warmińsko-mazurskim w roku 2017.