23 lipca br. odbył się egzamin uczestników szkolenia podstawowego strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych. Przez ponad miesiąc odbywały się zajęcia szkoleniowe realizowane na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

13 lipca br. w Elblągu, odbyły się warsztaty z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych. Inicjatorem i organizatorem warsztatów była Komenda Miejska PSP w Elblągu. Warsztaty zostały zrealizowane w oparciu o program szkolenia z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych, który 3 grudnia 2015 r. zatwierdził komendant główny PSP.

W komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie trwa szkolenie podstawowe dedykowane dla strażaków ochotników, którzy chcą czynnie uczestniczyć w życiu jednostki OSP i uczestniczyć w działaniach ratowniczych.

18 czerwca 2018 roku na obiektach nieczynnych wiaduktów kolejowych we wsi Stańczyki w powiecie gołdapskim odbyły się ćwiczenia ratownicze specjalistycznych grup ratownictwa wysokościowego pod kryptonimem STAŃCZYKI-18.

22 czerwca 2018r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie odbyło się szkolenie doskonalące dla strażaków OSP  z zakresu obsługi i  wykorzystania wyciągarek samochodowych podczas działań ratowniczych.