26 września na obiekcie kościoła św. Wojciecha w Mrągowie odbyły się ćwiczenia Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie „ Kościół 2018”.

18 września 2018 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Bisztynku odbyły się ćwiczenia Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Bisztynek, połączone z ćwiczeniami ewakuacyjnymi dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz pracowników szkoły.

Pożar w ośrodku wypoczynkowym usytuowanym na wyspie, ucieczka letników do wody i na łodzie. Taki niecodzienny scenariusz zakładały ćwiczenia Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie pod kryptonimem „Wyspa 2018”.

13 września przeprowadzone zostały ćwiczenia zgrywające SGRWN Mrągowo ze strażakami powiatu kętrzyńskiego.

W piętek 14 września br. o godzinie 1000 na przejeździe kolejowym przy ulicy Towarowej  w Iławie doszło do zderzenia lokomotywy spalinowej z samochodem osobowym – to na szczęście jedynie pozorowany wypadek, którego celem było uzmysłowienie wszystkim obserwującym przebieg zdarzenia, co może się stać podczas realnego wypadku z samochodem oraz jego pasażerami.