22 czerwca 2018r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie odbyło się szkolenie doskonalące dla strażaków OSP  z zakresu obsługi i  wykorzystania wyciągarek samochodowych podczas działań ratowniczych.

Celem szkolenia było zapoznanie członków OSP z podstawowymi zasadami obsługi i  eksploatacji wyciągarek samochodowych. Omówiono i zaprezentowano możliwości stosowanych wyciągarek samochodowych wraz ze specjalistycznym osprzętem, w trakcie realizacji działań ratowniczych.

Szkolenie obejmowało 1h szkolenia teoretycznego oraz 2h szkolenia praktycznego na szrocie  samochodowy, gdzie omówione wcześniej warianty wykorzystania wyciągarek wraz z osprzętem specjalistycznym zostały przećwiczone przez każdego kursanta.

W szkoleniu doskonalącym udział wzięło 22 strażaków OSP z powiatu szczycieńskiego, przeprowadził je st.asp. Konrad Podpora, pełniący funkcję zastępcy dowódcy zmiany II w JRG Szczytnie.