W środę 10 października 2018 roku doszło do wycieku gazu i poparzenia pracownika

Ełccy strażacy informację o tym zdarzeniu dostali o godzinie 12tej. Z informacji uzyskanej od kierownictwa zakładu wynikało, iż doszło do uszkodzenia armatury technicznej. Wyciek gazu ograniczyć mieli pracownicy techniczni stacji, lecz jeden z nich stracił przytomność i upadł. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z Ełku, w tym grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego i trzy najbliższe jednostki OSP. Strażacy po ewakuowaniu poszkodowanego uszczelnili wyciek.

Taki scenariusz został ułożony w ramach ćwiczeń Komendanta Powiatowego PSP w Ełku. Ćwiczenia te, były także jednym z wielu epizodów ćwiczeń wojewódzkich pk. „JURAND 2018” na terenie powiatu ełckiego.

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Jarosław Pieszko