Od 22 stycznia 2018 roku w województwie warmińsko-mazurskim rozpoczęły się ferie zimowe. W ramach akcji Bezpieczne Ferie gołdapscy strażacy wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gołdapi zorganizowali pokaz ratownictwa lodowego . Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem dzieci, młodzieży oraz samych dorosłych, którzy licznie zgromadzili się na plaży w okolicach gołdapskich tężni solankowych.

18 stycznia w garażu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bartoszycach odbyło się uroczyste przekazanie defibrylatorów AED jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu bartoszyckiego.

19 stycznia br. w Węgorzewie tradycyjnie już przy bulwarze Loir-et-Cher nad Kanałem Węgorzewskim zebrała się liczna grupa uczniów, przedszkolaków oraz dorosłych mieszkańców naszego miasta. Powodem tego były coroczne pokazy ratownictwa lodowego przygotowane przez strażaków z KP PSP Węgorzewo oraz strażaków z 11 Mazurskiego Pułku Artylerii.

Po raz kolejny, w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi i zagrożeniami jakie niesie sezon zimowy i zamarznięte akweny, strażacy ratownicy Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie, strażacy ochotnicy lokalnych jednostek OSP, wraz z olsztyńską Policją, ratownikami Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Olsztyńskiego Starostwa, uczestniczyliśmy w organizacji festynów prewencyjno-edukacyjnych. Akcja, była okazją do rozpowszechnienia profilaktyki bezpieczeństwa i edukacji uczniów klas I-VI szkół podstawowych 6 gmin powiatu olsztyńskiego.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej, a także realizując założenia kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” oraz ,,Czad i ogień. Obudź czujność” funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie w  dniu 18 stycznia br. spotkali się z nauczycielami i uczniami w szkole podstawowej w Ząbrowie oraz szkole podstawowej w Łęgowie.