18 stycznia, w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, bartoszyccy strażacy przeprowadzili pokazy ratownictwa lodowego i medycznego.

17,550 litrów krwi wspólnymi siłami straży pożarnej, policji oraz mieszkańców udało się zebrać 11 stycznia br. na I Akcja Krwiodawstwa w Godkowie. Zbiórka została zorganizowana na świetlicy wiejskiej w Godkowie i mimo drobnych problemów technicznych z pewnością można ją zaliczyć do bardzo udanych. Wszyscy zgodnie przekazali ten najcenniejszy lek na leczenie chorego strażaka z KM PSP w Rzeszowie.

W piątek, 18 stycznia 2019 roku mrągowscy strażacy mł. ogn Tomasz Wójcik i str. Jacek Gomoła, spotkali się z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 4 w Mrągowie.

Dnia 17 stycznia 2019 r. uczniowie oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Ostrowitem, przekazali przedstawicielom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim pluszaki z przeznaczeniem na tzw. „misie ratowniki”.