W dniu 8 listopada 2017 roku o godzinie 13:00  na Sali Tradycji w Komendzie Miejskiej PSP w Elblągu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji wręczenia funkcjonariuszom  wyróżnień i awansów.

W niedzielne popołudnie  12 listopada br. w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Elblągu przy ul. Browarnej 33 odbyło się kolejne, trzecie już szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

W tym roku 11 listopada społeczeństwo powiatu ostródzkiego świętowało 99 lat wolnej Polski. Z tej okazji  w wielu miejscowościach odbyły się akademie i apele.

Tradycyjnie już kierownictwo oraz strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie czynnie uczestniczyli w uroczystościach oraz imprezach towarzyszących z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

9 listopada 2017 roku w Komendant Powiatowy PSP w Ełku otworzył cykl szkoleń dla pracowników MOPS w Ełku z zakresu programu „Kręci Mnie Bezpieczeństwo”