25.04.2018 r. o godz. 18:33 do stanowiska kierowania KP PSP w Bartoszycach wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego, do którego doszło w miejscowości Borki Małe (gm. Bartoszyce).

W dnia 6-8 kwietnia w Siedlcach odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym. Uczestnikiem tych zawodów był strażak z bartoszyckiej komendy mł. ogn. Marek Remiszewski.

W dniu 23 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy odbyły się Eliminacje Wojewódzkie XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W Eliminacjach wzięło udział 56 uczestników z 19 powiatów województwa warmińsko – mazurskiego. Organizatorem Eliminacji Wojewódzkich byli: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie  oraz Komenda Powiatowa PSP w Nidzicy.

17 kwietnia w ramach akcji " Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny ",    mł. ogn. Łukasz Radziwoniuk odwiedził dzieci w jednym z węgorzewskich przedszkoli.

Już od wielu lat wiosna to okres, w którym wyraźnie wzrasta ilość pożarów traw na łąkach, nieużytkach i poboczach dróg.