27 litrów krwi oddanej przez 60 osób w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. To efekt końcowy akcji honorowego krwiodawstwa zorganizowanej 09.03.2018 r. w ramach ogólnopolskiej zbiórki krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pn. "spoKREWnieni służbą".

W trakcie akcji krew oddawali strażacy zawodowi, ochotnicy, emeryci, a także żołnierze, policjanci, funkcjonariusz służby więziennej i straży granicznej oraz mieszkańcy powiatu bartoszyckiego.

Wszyscy „spoKrewnieni” po oddaniu krwi mogli się wzmocnić i zregenerować strażacką grochówką przygotowaną przez strażaków. Panie biorące udział w akcji otrzymały od strażaków kwiatki z okazji Dnia Kobiet, a uczestnicy szkolenia rotacyjnego Narodowych Sił Zbrojnych zostali zapoznani z funkcjonowaniem oraz organizacją pracy naszej jednostki.

Akcja „SpoKREWnieni służbą” została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. Jej głównym celem jest pomoc chorym i poszkodowanym w wypadkach drogowych oraz hołd Żołnierzom Wyklętym.

Opracowanie: kpt Piotr Kowalski - KP PSP w Bartoszycach.
Zdjęcia: Leszek Mackiel - Klub HDK PCK Służb Mundurowych przy 20. BBZ „Krwiodawcy w mundurach”.