28 września br. przedstawiciele służb mundurowych zostali zaproszeni do Zespołu Szkół we Fromborku na czarodziejskie chwile z książką zorganizowane z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz uczniowie zaprosili w tym dniu przedstawicieli różnych formacji mundurowych do spotkania w szkole i wspólnego czytania książek. Obecność mundurowych to wyjątkowa okazja poznania nowych historii, spotkania z dziećmi i młodzieżą oraz promocji swojego zawodu przez mundurowych. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, którą reprezentowali asp. Mieczysław Lisowski oraz st. ogn. Janina Kamińska, również włączyła się do udziału w tej wyjątkowej akcji skierowanej do uczniów szkoły. Wśród mundurowych obecni byli przedstawiciele straży pożarnej, straży granicznej, policji, lasów państwowych oraz ochotniczej straży pożarnej.

Braniewscy strażacy również pamiętają o najmłodszych, realizując spotkania edukacyjne z przedszkolakami, którym prezentują sprzęt oraz zasady udzielania pierwszej pomocy w ramach kampanii „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO”. Dzieci z przedszkola „STOKROTKA” w Braniewie mogły zapoznać się z metodami udzielania pierwszej pomocy i czynnie uczestniczyć w realizowanych zajęciach praktycznych.

Opracował: mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie