19 września 2018 roku klasa druga pożarnicza z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu, wraz z opiekunem kpt. Sławomirem Siwkiem, brała udział w zajęciach z zakresu edukacji pożarniczej na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z organizacją pracy komendy ze szczególnym uwzględnieniem działań ratowniczych z zakresu wodno-nurkowego. Młodzież poznała specjalistyczny sprzęt, techniki i taktykę prowadzenia działań na akwenach. Mrągowscy strażacy, członkowie specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego dzielili się swoją wiedzą popartą przykładami z prowadzonych działań ratowniczych i poszukiwawczych. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z elementami wyposażenia nurka oraz przymierzyć części jego ekwipunku. Zajęcia były niezwykle ważne dla młodych adeptów pożarnictwa, choćby z tego powodu, iż w czasie zajęć w OSP w Reszlu lub w Komendzie Powiatowej PSP w Kętrzynie nie mają możliwości obcowania ze sprzętem wodno-nurkowym. Biorąc pod uwagę specyfikę naszego regionu w postaci licznych akwenów, była to lekcja wyjątkowo istotna w procesie ich edukacji.

Opracowanie: bryg. Jarosław Jakubik, KP PSP w Mrągowie
Zdjęcia: Archiwum Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu