W niedzielę, 15 kwietnia kilkanaście minut po godz. 11:00 braniewscy strażacy otrzymali informacje o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Wyszkowo gm. Lelkowo.

Na miejsce pożaru skierowano trzy pojazdy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażaków-ochotników z Lelkowo, Wyszkowa i  Żelaznej Góry. Działania gaśnicze jako pierwsi rozpoczęli strażacy z jednostki OSP Wyszkowo. W chwili dojazdu na miejsce pożaru ogień obejmował cały budynek gospodarczy niszcząc zgromadzone w nim płody rolne oraz wyposażenie. Po godzinnej walce z ogniem pożar został opanowany, a strażacy rozpoczęli prace rozbiórkowe dogaszając ukryte zarzewia ognia. Dogaszanie pogorzeliska trwało ponad dwie godziny.

Opracował – Foto: mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy KP PSP w Braniewie