10 czerwca w miejscowości Stare Kiełbonki gmina Piecki na skrzyżowaniu dróg krajowych 58 i 59 doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych.

Łącznie pojazdami podróżowało 12 osób. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej wszyscy znajdowali się poza pojazdami. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby w tym dziecko. Strażacy udzielili pierwszej pomocy dwóm najbardziej poszkodowanym osobom i zabezpieczyli je do czasu przyjazdu karetek pogotowia. Następnie poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w tym dziecko z wykorzystaniem śmigłowca LPR. Strażacy zabezpieczyli i oznakowali miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach. W działaniach trwających ponad 3,5 godziny uczestniczyły zastępy JRG Mrągowo, OSP Nawiady, OSP Stare Kiełbonki, 2 ZRM, śmigłowiec LPR oraz dwa patrole policji.

Opracowanie: bryg. Jarosław Jakubik, KP PSP w Mrągowie
Zdjęcia: asp. Sebastian Miciński, KP PSP w Mrągowie