Na drodze krajowej numer 16 w okolicy miejscowości Wirwajdy, 12 lipca doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych i ciężarówki.

Około godziny 11:30 dyżurny operacyjny powiatu odebrał zgłoszenie z informacją o zdarzeniu drogowym. Informator podał, że doszło do zderzenia citroena, skody i ciężarowego mana. Z przekazu wynikało, że wiele osób jest rannych. Do akcji wyjechały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze i rozpoznawczo ratowniczy z JRG Ostróda. Na miejscu zdarzenia sytuacja była poważna. Samochodami w sumie podróżowało osiem osób. Wszyscy poszkodowani byli poza pojazdami. Dwie kobiety i dwóch mężczyzn, którzy podróżowali citroenem mięli liczne obrażenia – złamania,  stłuczenia i rany cięte. Strażacy natychmiast dołączyli do ratowników medycznych i przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej poszkodowanym. Równolegle zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w samochodach i zakręcili zawór instalacji LPG w jednym z aut. Ranni sukcesywnie byli przekazywani zespołom Państwowego Ratownictwa Medycznego. W sumie cztery ambulanse zabrały sześć osób do szpitali. Bez obrażeń wyszli jedynie kierowca i pasażer ciężarówki. Droga nr 16 była zablokowana ponad dwie godziny.

opracowanie/zdjęcia: kpt. Grzegorz Różański