12 lipca w ciągu niecałych 3 godzin doszło do 4 zdarzeń na drogach powiatu mrągowskiego.

Wszystkim zdarzeniom towarzyszyły opady deszczu w niektórych momentach bardzo intensywne. Pogorszenie warunków atmosferycznych jeszcze raz pokazało nieprzygotowanie kierowców do takiej aury i skutkowało dużą ilością zdarzeń.
12.05- Stare Kiełbonki – droga krajowa 59 – samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo, pojazdem podróżował tylko kierowca, który nie odniósł poważniejszych obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i samochód.
12.44- Bagienice – droga krajowa 16 – doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem kursowym. W wyniku zdarzenia autobus stanął w poprzek jezdni, a jego przód zawisł nad przydrożnym rowem.  W autobusie znajdowało się 12 osób i kierowca, na szczęście pasażerowie i kierowcy obydwu pojazdów nie zostali poszkodowani. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pojazdy. Na czas wyciągania autobusu z rowu wszyscy pasażerowie zostali ewakuowani z pojazdu. Autobus został wyciągnięty na jezdnię przy pomocy koparko ładowarki, a pasażerowie mogli wrócić do niego.
12.56 – Piecki – droga wojewódzka 610 – samochód osobowy, którym podróżował tylko kierowca wypadł z drogi i znajdował się na łące w odległości 15 metrów od drogi. Wewnątrz  znajdował się kierowca, który był zablokowany w pojeździe poprzez zniszczone elementy konstrukcyjne pojazdu. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do poszkodowanego i wydobyli go na nosze typu deska. Ranny został przekazany dla Zespołu Ratownictwa Medycznego i przewieziony do szpitala.
14.28 – Rybno – droga wojewódzka 600 – samochód osobowy, którym podróżowały 2 osoby uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia pasażerka pojazdu została uwięziona w pojeździe poprzez uszkodzone elementy konstrukcyjne pojazdu. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do osoby poszkodowanej, udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Osoba została wydobyta na nosze typu deska i przekazana załodze ZRM. Ratownicy medyczni stwierdzili konieczność zadysponowania na miejsce śmigłowca LPR, który przewiózł poszkodowaną do szpitala w Olsztynie. Strażacy  zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca oraz uprzątnęli drogę z połamanych elementów konstrukcyjnych pojazdu.
W działaniach przy zdarzeniach drogowych udział brało udział 8 zastępów PSP , 10 zastępów OSP , 5 Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz 5 patroli Policji. Opracowanie: bryg. Jarosław Jakubik, KP PSP w Mrągowie
Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Mrągowie