Niebezpieczne zdarzenie koło Ełku - w niedzielne (27.10) późne popołudnie doszło do kolizji na trasie z Ełku do Nowej Wsi Ełckiej.

Po godzinie 17:00 na DK 65 w okolicy Żabiego Oczka, doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż jeden z kierujących nagle zahamował, aby nie zderzyć się z przebiegającym łosiem. Drugi kierujący nie zdążył wyhamować i uderzył w poprzedzający pojazd. Autami w sumie podróżowało 6 osób, w tym dwoje dzieci, na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń, ale jedna osoba została odwieziona na obserwację. Działania prowadzili strażacy z KP PSP w Ełku.

W zawiązku ze zmianą czasu na zimowy, złymi warunkami ma drogach apelujemy o rozwagę za kierownicą. Mokra, śliska nawierzchnia, często pokryta warstwą mokrych liści znacznie wydłuża drogę hamowania. A szybko zapadający zmrok opóźnia reakcję kierowcy.

Zachowajmy bezpieczną odległość od pojazdów jadących przed nami, a prędkość dostosujmy przede wszystkim do swoich umiejętności i warunków na drodze.

Tekst: st. kpt. Jarosław Pieszko, zdjęcia: Marcin Waszkiewicz