W dniu 9 grudnia 2017 r., na pływalni Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych MSWiA w pływaniu, będące jednocześnie Mistrzostwami Polski Strażaków PSP.

W zawodach wystartowało pięciu reprezentantów komend z województwa warmińsko-mazurskiego. Udział w mistrzostwach można uznać za bardzo udany, ponieważ nasi strażacy zdobyli łącznie 6 medali. Trzy krążki zdobył bryg. Arkadiusz Gij z KP PSP w Giżycku, dwa medale wywalczył emeryt Wiesław Dziergowski, reprezentujący KP PSP w Szczytnie, jeden zdobył st. ogn. Andrzej Malinowski z JRG 3 Biskupiec. W zawodach wziął także udział bryg. Jacek Baczewski – komendant z Giżycka, który dwukrotnie plasował się tuż za podium oraz st. sekc. Jakub Stępień z KW PSP.

Po raz pierwszy w historii mistrzostw zawodnicy z Warmii i Mazur wystawili sztafetę 4x50m stylem dowolnym, reprezentując tym samym Komendę Wojewódzką PSP w Olsztynie. Wśród utytułowanych konkurentów z całej Polski szans na zajęcie czołowego miejsca nie było, ale nie wynik, tylko udział w drużynie był dla nas najważniejszy.