24-26 kwietnia 2018 r. odbyły się XXXV Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym, które rozegrane zostały w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie koło Zielonej Góry.

Reprezentację województwa warmińsko-mazurskiego stanowili: bryg. Jacek Baczewski z KP PSP Giżycko, mł. kpt. Mateusz Pawlaczyk z KP PSP Ostróda, mł. asp. Bogdan Wojtas z KM PSP Elbląg i st. ogn. Marcin Wiśniewski z KP PSP Nowe Miasto Lubawskie. Przez pierwsze dwa dni mistrzostw zawodnicy rywalizowali w turnieju drużynowym. Po przegranych grach z wieloletnimi zwycięzcami turnieju z Podkarpacia i gospodarzami z Lubuskiego nasi reprezentanci rozpoczęli w drugim dniu walkę o miejsca 9-12. Zwyciężając drużyny z Świętokrzyskiego, CS PSP i minimalnie ustępując strażakom z Mazowsza ostateczniewygrali swoją grupę i zajęli 9 miejsce na 14 występujących reprezentacji. W trzecim dniu 54 zawodników przystąpiło do rywalizacji indywidualnej. Po kilku godzinach zaciętych meczów najlepiej z naszych zawodników wypadł tegoroczny mistrz województwa Bogdan Wojtas, który zajął 25 miejsce. 29 lokatę zdobył Marcin, Mateusz był 33. Jacek Baczewski uległ w swoim pierwszym meczu kontuzji i musiał skreczować. Podsumowując, turniej można uznać dla naszej reprezentacji za udany – zawodnicy poprawili miejsce w klasyfikacji drużynowej w porównaniu do roku ubiegłego (11), a indywidualnie, rywalizując często z ligowcami, zagrali na miarę swoich amatorskich możliwości. Dodatkową atrakcją mistrzostw była możliwość spotkania się i porozmawiania ze znanym na całym świecie pingpongistą Lucjanem Błaszczykiem, który w Drzonkowie prowadzi tenisową szkółkę dla dzieci.

Teks/ foto: bryg. Jacek Baczewski