20 października 2018 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi rozpoczęły się VI Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu gołdapskiego oraz gościnnie ełckiego. O godzinie 11.00 Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi bryg. Wojciech Szczepanik oficjalnie otworzył zawody. Do rywalizacji przystąpiły 4 cztery drużyny, 3 z gminy Gołdap (Grabowo, Górne oraz Dunajek)oraz po jednej z Dubeninek i z Kalinowa (powiat ełcki). Regulamin zawodów przewiduje udział drużyn w 2 konkurencjach – rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy 400 metrów z przeszkodami.

Zmagania najmłodszych adeptów pożarnictwa z zaciekawieniem oglądali Starosta Gołdapski Andrzej Ciołek, Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, Wójt Gminy Dubeninki Ryszard Zieliński, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ełku bryg. Marek Markowski oraz Prezesi Zarządów Oddziałów Gminnych OSP RP w Gołdapi i Dubeninkach wraz z licznie przybyłymi rodzinami zawodników. Obsadę sędziowską stanowiła kadra Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi, na czele z sędzią głównym zawodów kpt. Michałem Hermanem.

Wyniki poszczególnych konkurencji przedstawiają się następująco:

a)      Rozwinięcie bojowe:

1. miejsce – MDP Dunajek,
  2. miejsce – MDP Dubeninki,
  3. miejsce – MDP Grabowo,
  4. miejsce – MDP Górne.

b)      Bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami:

1. miejsce – MDP Dubeninki,
  2. miejsce – MDP Dunajek,
  3. miejsce – MDP Grabowo,
  4. miejsce – MDP Górne.

c)       Klasyfikacja generalna zawodów powiat gołdapski:

1.    miejsce – MDP Dunajek,

2.    miejsce – MDP Dubeninki

3.    miejsce – MDP Grabowo,

4.    miejsce – MDP Górne.

d)      Klasyfikacja generalna zawodów powiat ełcki:

1.    miejsce – MDP Kalinowo.

Oczywiście nie mogło zabraknąć nagród rzeczowych dyplomów i pucharów. Sponsorami nagród rzeczowych był Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto oraz Wójt Gminy Dubeninki Ryszard Zieliński, natomiast puchary zakupił Starosta Gołdapski Andrzej Ciołek. Nadmienić należy fakt, że do zawodów przystępują dzieci w wieku od 10 do 16 lat, które miejmy nadzieję, kiedyś będą stanowiły o sile strażaków Państwowej jaki i Ochotniczej Straży Pożarnej.  Korzystając z okazji Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto wręczył na ręce Prezesów OSP w Grabowie, Górnym i Dunajku prezenty w postaci mundurów oraz drabin.

Po  zmaganiach sportowych przyszedł czas na posiłek przy ognisku i podsumowanie zawodów, po czy drużyny wraz z opiekunami udały się do domów.

Opracowanie: st. kpt. Kamil Pawlukanis,

zdjęcia: archiwum KP PSP w Gołdapi.