16 stycznia 2019 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja prasowa w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie wojewódzkim dotycząca bezpieczeństwa.

Wojewoda Pan Artur Chojecki zaprosił Komendantów Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Inspekcji Transportu Drogowego oraz  szefów innych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo dzieci podczas ferii.  St. bryg. Bogdan Wierzchowski wskazał zagrożenia które mogą wydarzyć się podczas zabaw na lodzie, niebezpieczeństw czyhających w domach oraz stanie przeprowadzonych kontroli w miejscach zimowego wypoczynku. Wszyscy przedstawiciele służb poinformowali że podejmują wszelakich starań informacyjnych, kontrolnych i prewencyjnych aby zaczynające się 21 stycznia ferie zimowe były okresem bezpiecznych zabaw dzieci i młodzieży wypoczywających w województwie warmińsko-mazurskim.

Tekst/zdjęcia:st. kpt. Rafał Melnyk