22 druhny i druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu węgorzewskiego wzięło udział w szkoleniu z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy trwającego od 9 października do 8 grudnia 2019 r. Kurs składał się z 25 godzin teorii i 41 godzin zajęć praktycznych.

6 grudnia 2019 roku dźwięk syren alarmowych zaniepokoił mieszkańców miejscowości Żelazna Góra w gm. Braniewo. Wozy strażackie alarmowo przybyły w pobliże budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Żelaznej Górze.

30 listopada 2019 roku w siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie zakończyło się szkolenie kierowców – konserwatorów sprzętu OSP.

23 listopada 2019r. w sali sztabowej Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lub. odbyło się zakończenie szkolenia podstawowego  strażaków ratowników  OSP.

23.11.2019 r. w godzinach od 8:00 - 15:00 ponad 60 strażaków z powiatu bartoszyckiego brało udział w ćwiczeniach zorganizowanych na terenach zakładów pracy znajdujących się w Bartoszycach i Dąbrowie.