24 czerwca punktualnie o godzinie 10 –tej rozpoczęło się spotkanie w przedszkolu niepublicznym „Mali Odkrywcy” w Iławie.  W ramach akcji ogólnopolskiego tygodnia czytania dzieciom przedszkole do udziału zaprosiło również iławskich strażaków.

W piątek 21 czerwca 2019r. w Dobrym Mieście zorganizowano doroczne święto Policji. Obchody święta łączyły się z wręczeniem policjantom miasta Olsztyn i powiatu olsztyńskiego medali, odznaczeń oraz awansów na wyższe stopnie służbowe.

Dnia 12 czerwca odbył się piknik rodzinny dla funkcjonariuszy i pracowników naszej komendy oraz ich rodzin.

W dniu 19.06.2019 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy po raz kolejny odwiedzili Niepubliczne Przedszkole "Bajka" w Piątkach. Spotkanie miało na celu zapoznanie się strażaków z obiektem, a także propagowanie zasad bezpieczeństwa wśród przedszkolaków. Była to trzecia wizyta w tej placówce.

19 czerwca 2019 r. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Iławie brygadier Piotr Wlazłowski uczestniczył w uroczystym zakończeniu roku szkolnego w Szkole Podstawowej w miejscowości Barty.