Komenda Powiatowa PSP w Szczytnie w terminie od 15 listopada 2019 r. do 30 listopada 2019 r. przeprowadziła szkolenie kierujących działaniem ratowniczym dla członków OSP (dowódców OSP).

Sobota, 30 listopada 2019 r., to dzień w którym słuchacze szkolenia przystąpili do egzaminu teoretycznego składającego się z 40 pytań. Aby uzyskać zaliczenie należało prawidłowo odpowiedzieć na 80% zadań, czyli na minimum 32 pytania. W szkoleniu uczestniczyli druhny i druhowie z następujących jednostek OSP: Dąbrowy, Długi Borek, Dźwierzuty, Gawrzyjałki, Jedwabno, Lesiny Wielkie, Olszyny, Romany, Szuć, Świętajno, Targowo, Trelkowo, Wesołowo, Wielbark. Wszyscy strażacy zaliczyli egzamin z wynikiem pozytywnym. Kulminacyjnym momentem było rozdanie zaświadczeń, których dokonał mł. bryg. Łukasz Godlewski – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Szczytnie.

Uczestnikom szkolenia gratulujemy zdanego egzaminu oraz uzyskania nabytych kwalifikacji.

Tekst: mł. bryg. Zbigniew Stasiłojć

Zdjęcia: kpt. Paweł Kozłowski