Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wypadku, do którego doszło 17 września br. około godz. 22:20  na skrzyżowaniu ulic: 12 lutego z Grota-Roweckiego w Elblągu.

W zdarzeniu brały udział 2 samochody osobowe: seat ibiza i opel insignia, którymi łącznie podróżowały 4 osoby. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów ratowniczych okazało się, że jedna osoba wciąż pozostawała uwięziona w pojeździe. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy i ewakuowaniu poszkodowanej kobiety z rozbitego pojazdu. W tym celu konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych. Kierująca pojazdem została odwieziona przez ZRM do szpitala. Po uprzątnięciu pozostałości po kolizyjnych działania zakończono.

W działaniach brały udział 2 zastępy pożarnicze z JRG nr 1 w Elblągu, tj. 9 strażaków, policja i ZRM.

Opracowanie/foto: kpt. Piotr Woliński