W dniu 9 października 2019 roku na obiekcie hali sportowej przy Szkole Podstawowej im Mikołaja Kopernika w Lubawie  przeprowadzono eliminacje strefy pomarańczowej do Mistrzostw Województwa Warmińsko – Mazurskiego Strażaków w Halowej Piłce Nożnej.

5 października 2019 roku na obiekcie sportowym w Pieniężnie odbyły się powiatowe zawody sportowo – pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Braniewie przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

W niedzielę 29 września na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie przeprowadzono powiatowe zawody sportowo – pożarnicze dla jednostek OSP z terenu powiatu działdowskiego.

W dniach 8-16 września  2019 roku w miejscowości Saratov na terenie Federacji Rosyjskiej odbyły się XV Mistrzostwa Świata w Sporcie Pożarniczym.

Od sprawności fizycznej strażaka często zależy czyjeś życie. Dlatego w sposób szczególny powinni dbać o swoją motorykę. Jedną z form zyskujących coraz większą popularność są biegi terenowe z przeszkodami, do pokonania których niezbędne są systematyczne treningi. Sport ten łączy wszystkie niezbędne elementy:  kondycję, siłę, wytrzymałość.